KOPO Csapat Állatvédő Jogvédelmi Egyesület bemutatja

Jegyzői birtokvédelmi eljárás a gyakorlatban – az alapeljárás és a végrehajtási eljárás áttekintése a Birtokvédelmi Kézikönyv szerzőivel

2025-05-15 09:00 - 15:00 @ Örkény Polgármesteri Hivatal

Jegyek

Jegyzői birtokvédelmi eljárás a gyakorlatban – az alapeljárás és a végrehajtási eljárás áttekintése a Birtokvédelmi Kézikönyv szerzőivel - személyes részvétel

Személyes részvétel

29 990 Ft
Jegyzői birtokvédelmi eljárás a gyakorlatban – az alapeljárás és a végrehajtási eljárás áttekintése a Birtokvédelmi Kézikönyv szerzőivel - Online részvétel

Online részvétel

29 990 Ft
Válassza ki a jegyek számát, majd kattintson a "regisztráció" gombra.

Esemény részletei

Előadók: dr. Kajó Cecília és Gaál János

Program:

9.00-10.30 dr. Kajó Cecília: A jegyzői birtokvédelmi eljárás szükségszerű szakasza – az alapeljárás

Az előadó kevés elmélettel, sok gyakorlattal és jogeset-elemzésekkel mutatja be azt a folyamatot, melynek során az állampolgár vélt vagy valós birtokvédelmi igényével megjelenik a hivatali ügyfélfogadáson, a kapott tájékoztatás után benyújtja a kérelmet, csatolja a bizonyítékokat és ezek alapján a jegyző lefolytatja az eljárást, mely egy határozattal zárul. Mi az a birtokvédelem, ki jogosult rá? Ki bizonyít és milyen mértékben? Mire való és mire nem a birtokvédelmi eljárás? Milyen elhatárolásokat kell megtenni más eljárásoktól (pl. szomszédkamerázás miatti adatvédelmi hatósági eljárások, csendháborítás miatti szabálysértési eljárás, a tűrési kötelesség körén túlmutató zavaró hatások miatti szomszédjogi perek, hiányos állattartás miatt indított állatvédelmi hatósági eljárások, hibásan kimért telekhatár miatt indított telekrendezési és telekalakítási eljárások, környezetvédelmi eljárások, zajvédelmi eljárások stb.).

Bemutatkozás: Az előadó igazgatásszervező, jogász, adatbiztonsági és adatvédelmi valamint mesterséges intelligencia és technológiai jogi szakjogász, 30 éve dolgozik közigazgatásban, 20 évet töltött a XVIII. kerületi Polgármesteri Hivatalban képviselő-testület és bizottságai mellett referensként valamint hatósági jogalkalmazóként; majd 2 évig a Magyar Birtokvédelmi Szövetség főtitkára volt; ezután dolgozott az Agrárminisztérium Élelmiszerlánc-felügyeleti Főosztályán kodifikációs jogászként, a Józsefvárosi Polgármesteri Hivatalban törvényességi felügyeleti feladatokkal foglalkozott, az Üllői Polgármesteri Hivatalban szintén hatósági jogalkalmazóként dolgozott. A Magyar Birtokvédelmi Szövetség főtitkáraként tagja volt a Kúria Birtokvédelmi Joggyakorlat-elemző Csoportjának, társszerzője a 2023 szeptemberében az ORAC Kiadónál megjelent Birtokvédelmi Kézikönyvnek. Az ELTE-ÁJK adatbiztonsági és adatvédelmi szakjogász-képzése elvégzése után 2023-ban a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság Információszabadság Főosztályán dolgozott hatósági jogalkalmazóként, jelenleg a Magyar Birtokvédelmi Szövetség szaktanácsadója. Az „Adatvédelem és birtokvédelem összehasonlítása illetve elhatárolása a magáncélú kamerarendszerek kapcsán kialakult szomszédkonfliktusoknál” című szakdolgozata 2024-ben ezüst fokozatot ért el a MADAT adatvédelmi pályázatán, az ELTE-ÁJK mesterséges intelligencia és technológiai jogi szakjogász-képzésének végzős hallgatójaként 2024 őszén megvédett „Digitális birtokháborítás az okosotthonok korában” című szakdolgozat-témája előadásként 2024. május 16-án mutatkozott be az Alkotmánybíróság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet által szervezett konferencián.

10.30-12.00 Gaál János: A jegyzői birtokvédelmi eljárás eshetőleges szakasza – a végrehajtási eljárás

A birtokvédelmi kérelem alapján meghozott jegyzői döntés a birtokháborítás előtti eredeti állapotot állítja helyre és eltiltja a birtokháborítót a jogsértő magatartástól. A döntéshozó szeme előtt mindig ott kell lebegjen, hogy önkéntes teljesítés hiányában neki kell majd az Ákr. legvégső objektív határidejét is figyelembe véve egy 6 éves időtartam alatt a Vht. IX. fejezete alapján kikényszeríteni az elvárt magatartást. Milyen döntést érdemes és milyet nem megalkotni? Milyen jogorvoslatok állnak rendelkezésre a végrehajtási eljárás során, mikor nyújt be panaszt és mikor kifogást a végrehajtást kérő és milyen jogorvoslatok állnak ezekkel kapcsolatban rendelkezésre? Milyen bajba sodorhatjuk magunkat egy nem kellően kimunkált alaphatározatot követő végrehajtási eljárással?

Bemutatkozás: Az előadó igazgatásszervező, mediátor, a Magyar Birtokvédelmi Szövetség (MABIV) szaktanácsadója. 17 éve dolgozik a közigazgatásban Budapest Főváros XIII. kerület Polgármesteri Hivatalában, kezdetben önkormányzati hatósági jogterületen (okmányirodai csoportvezetőként), illetve 11 éve foglalkozik birtokvédelmi ügyekkel. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem felkérésére külső szakértőként vett részt a Pro Bono „Birtokvédelmi kisokos” e-learning képzés kidolgozásában. Társszerzője a 2023 szeptemberében az ORAC Kiadónál megjelent Birtokvédelmi Kézikönyvnek. Ebben az évben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem mediátor szakán újabb diplomát szerzett, megismerte a hatósági eljárástól eltérő alternatív vitarendezési eljárást, amivel jelentősen bővítette a birtokvédelmi ügyintézésben használt eszköztárát. Folyamatosan tart előadásokat a közigazgatásban dolgozók és a birtokvédelem egyéb szereplői részére. A birtokvédelem országosan elismert szakértője. A birtokvédelem nemcsak a hivatása, hanem egyben a szenvedélye is.

12.00-13.00 Ebédszünet

13.00-14.30 Kerekasztal és jogesetelemzés

A szakmai nap harmadik részében kötetlen kerekasztal során kerülnek megbeszélése az előzetesen beküldött illetve ott feltett, megyespecifikus és településspecifikus birtokvédelmi kérdések, illetve a jogi ismereteken túl hasznos pszichológiai és mediációs praktikákat is adnak az előadók a birtokvédelmi munka páratlanul izgalmas de kétségkívül sokszor idegőrlő világához.

A program végén a résztvevők között Birtokvédelmi Kézikönyveket sorsolunk ki!

Jegyzői birtokvédelmi eljárás a gyakorlatban – az alapeljárás és a végrehajtási eljárás áttekintése a Birtokvédelmi Kézikönyv szerzőivel

Esemény megosztása

KOPO Csapat Állatvédő Jogvédelmi Egyesület

Célunk az állatok helyzetének javítása, az állatvédelem fejlesztése és az állattartással kapcsolatos ismeretterjesztés, ezért fontosnak tartjuk hogy együttműködjünk más szervekkel, szervezetekkel, szereplőkkel, akik az állatvédelemben dolgoznak. A KOPO Csapat belső szellemisége az együttműködés és a támogatás, más állatvédelmi szakemberek, szervezetek és a tőlünk segítséget kérők felé is ezzel a szemlélettel fordulunk.

www.kopocsapat.eu

  Facebook

Kapcsolat KOPO Csapat Állatvédő Jogvédelmi Egyesület